Інструменти для досліджень

Пропонуємо для ефективної організації науково-дослідницької діяльності використовувати сучасні цифрові інструменти на різних етапах дослідницького циклу.

Пошук, зберігання, опрацювання джерельної бази

Citavi – бібліографічний менеджер та органайзер. У безкоштовній версії дозволено зберегти лише до 100 записів.

Mendeley – безкоштовна програма для управління бібліографічною інформацією, що дозволяє зберігати і переглядати дослідницькі матеріали в форматі PDF, а також має підключення до міжнародної соціальної мережі вчених. Цей інструмент дозволяє організувати бібліотеку, спільно працювати над статтями, а також знаходити однодумців і вивчати дослідницькі тренди.

Zotero – безкоштовний, простий у використанні інструмент, який допоможе збирати, організовувати, цитувати та обмінюватися джерелами досліджень.

Зберігання, поширення дослідницьких даних

Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ElAKPI).

Figshare – універсальний репозитарій, створений для зберігання та управління науковими документами, дозволяє приватно та безпечно керувати результатами власних наукових досліджень та зробити їх видимими, доступними і цитованими. Дослідники можуть безкоштовно зберігати та ділитися своїми результатами досліджень, включаючи цифри, набори даних, зображення та відео.

re3data – глобальний реєстр репозитаріїв дослідницьких даних.

Zenodo – універсальний репозитарій, що підтримується OpenAIRE та CERN, пропонує дослідникам розміщувати набори даних, дозволяє завантажувати файли до 50 Гб. Кожен депозит Zenodo безкоштовно отримує унікальні ідентифікатори DOI, які умовно поділяються на Version DOIs та Concept DOIs: перший вказує на конкретну версію документу, а другий виведе на сторінку, де можна переглянути усі його версії.

Комунікація з іншими дослідниками

Linkedin – професійний соціальна мережа для всіх.

ResearchGate – соціальна мережа для науковців, учасниками є понад 5 млн користувачів. Пропонує рішення для приватної переписки, створення професійного резюме чи портфоліо, бібліотеки публікацій, завантажених учасниками, інструменти статистики, що дають змогу проаналізувати, хто, з яких країн, за якими пошуковими запитами та як часто завантажує конкретну сторінку чи публікації. Має дошку питань і відповідей.

Платформи для спільного написання статей

Authorea – платформа для написання наукових, технічних документів у співпраці.

Authorcafe – сервіс для зберігання інформації – документів, зображень, таблиць, бібліографічних файлів, розмов електронної пошти тощо, використання їх у спільних дослідницьких проектах та для написання статей.

Ідентифікація науковців

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – відкритий, некомерційний проект для створення та підтримки реєстру унікальних дентифікаторів дослідників, прозорого та повного способу представлення результатів науково-дослідної діяльності. Обліковий запис ORCID включає в себе інформацію про дослідника: прізвище, ім’я, електронну адресу, місце роботи, розширену інформацію про дослідницьку діяльність.

Publons/ResearcherId – міжнародна система персональної ідентифікації авторів наукових публікацій. Використовується для ідентифікації авторів в міжнародних базах даних наукових публікацій, зокрема, в Web of Science. Дозволяє створити профіль вченого та об’єднати в ньому різні варіанти написання прізвища латиницею, сформувати список власних публікацій, як включених в базу даних Web of Science, так і тих, що не увійшли до неї, визначити власні наукометричні показники (індекс цитованості, індекс Гірша ), асоціювати свій профіль з ORCID.

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Перемоги, 37 Л, м. Київ, 03056