Арт-об’єкти

Найбільший в Україні
маятник Фуко

Однією з цікавинок Бібліотеки КПІ є маятник Фуко, який був створений за ініціативою керівництва НТТУ «КПІ». Роботи з виготовлення та встановлення маятника виконала науково-виробнича лабораторія «Дидактик». Урочистий запуск маятника відбувся 24 лютого 2011 р. Довжина підвісу маятника – 22 м, вага кулі – 43 кг, діаметр кулі – 28 см.

Розміщення маятника Фуко саме в Бібліотеці КПІ є символічним, адже це головне місце зберігання та розповсюдження фундаментальних знань і наукової інформації. Регулярна демонстрація роботи маятника наочно демонструє обертання Землі навколо своєї осі та те, як завдяки цьому приладу була підтверджена геліоцентрична теорія Миколи Коперника та дослідження Галілео Галілея.

Панно в холах
бібліотеки

На стінах холів чотирьох поверхів бібліотеки є монументально-декоративні розписи. Їх автор – заслужений та народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, живописець і дизайнер Володимир Пасивенко.

Це чотири панно під спільною назвою «Людина і природа». Їх назви – «Людина і Вогонь», «Людина і Земля», «Людина і Вода», «Людина і Космос». Символічні та гарні зображення, які демонструють єдність природи та людства. На їх фоні проводяться виставки, концерти, фотосесії, знімаються кліпи.

Інсталяція
«Небесні журавлі»

На першому поверсі Бібліотеки КПІ, у фойе, розташована пам`ятна виставка-інсталяція «Небесні журавлі», що відображає подвиг Героїв Небесної сотні та загинувших в АТО героїв – політехників. Інсталяція була урочисто відкрита 20 лютого 2017 року в День Небесної Сотні і присвячена вшануванню пам’яті та увічненню подвигу Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО.
Всі елементи композиції мають символічний зміст. Основним символом інсталяції є куб небесного кольору, як непорушний знак нетлінності, символ вічності та нескінченності. Журавлі, що вилітають з прізвищ загиблих – безсмертні душі, що символізують перехід від життя земного до життя вічного.
На окремому кубі темно синього кольору, на фоні головної університетської будівлі, зображені імена та прізвища загиблих бійців АТО – Героїв політехніків.
Всі елементи композиції об’єднує життєстверджуюче гасло «Герої не вмирають».
Автор: Надія Бєлікова, працівник відділу культурно-просвітницької роботи Бібліотеки КПІ.

Інсталяції Бібліотеки
В Бібліотеці КПІ є традиція – створювати тимчасові арт-об’єкти із особливим просторовим та змістовим контекстами розташування предметів та матеріалів, що надають глядачу можливість потрапити в особливий художньо-смисловий простір та вловити багатовимірність сенсу – інсталяції.

Авторами робіт були талановиті майстрині Бібліотеки – Наталія Манжуло та Надія Бєлікова. Співавторами втілення творчих задумів – Наталія Костюченко, Світлана Лєбєдєва, Тетяна Татаринова, Лілія Руссу.

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Перемоги, 37 Л, м. Київ, 03056