09/05 Головна

Безоплатні публікації для українських дослідників

Нагадуємо, що провідні міжнародні наукові видавці продовжують підтримувати українських авторів під час війни. У межах спеціальних програм більшість провідних академічних видавців тимчасово збільшили розмір знижки на оплату зборів за публікацію у відкритому доступі (Article Processing Charges, APC) до 100%. Завдяки цій ініціативі українські дослідники отримують додаткову підтримку для продовження наукової діяльності в умовах війни.

Повним звільненням від оплати APC українські автори можуть скористатися, зокрема, у журналах таких видавництв: Springer Nature, Elsevier, Wiley, Taylor & Francis, Cambridge University Press, Oxford University Press, American Chemical Society (ACS), Institute of Physics Publishing (IOP), Royal Society of Chemistry (RSC).

Щоб скористатися цією можливістю під час подання статті до відкритого журналу окреслених видавців необхідно правильно зазначити свою афіліацію з українською установою та обрати Україну як країну авторства у профілі. У більшості випадків знижка застосовується автоматично на етапі погодження оплати. Якщо цього не відбулося, рекомендується звернутися до служби підтримки видавця з проханням підтвердити право на знижку.

Наголошуємо, що повна відмова від сплати APC зазвичай поширюється лише на статті, що публікуються у журналах із золотим відкритим доступом (Gold Open Access). Уважно ознайомлюйтесь з умовами обраного журналу перед подачею рукопису.

Будь ласка, уникайте подання до сумнівних або недоброчесних журналів. Якщо у вас виникли сумніви щодо репутації видання або умов публікації, радимо звернутися за консультацією до бібліотеки нашого університету.

Скористайтеся цією можливістю, щоб зробити результати вашої роботи доступними широкій міжнародній аудиторії. Підтримка відкритого доступу сприяє підвищенню видимості української науки у світі, що має особливе значення у сьогоднішніх реаліях.

Корисну інформацію про підбір журналу для публікації результатів досліджень та оформлення статті можна знайти на спеціальній сторінці бібліотеки.

читати далі
07/05 Головна

Вакансія – Гід/екскурсовод бібліотеки

Вітаємо майбутнього бібліотеко-кпі-знавця!

Запрошуємо до команди екскурсовода, який(а) допоможе відкривати унікальний архітектурний простір нашої бібліотеки допитливим гостям!
Ми шукаємо комунікабельну та ініціативну людину, яка з натхненням проводитиме оглядові та тематичні екскурсії для студентів, викладачів і відвідувачів університету. Ця роль ідеально підійде тим, хто цікавиться історією та сучасністю КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також культурними й освітніми традиціями університету.

Що робити:

  • Готувати інформаційні матеріали для екскурсій: розробляти тематику, маршрути, зміст і тексти, спираючись на історико-архівні джерела, наукові публікації та актуальні дані. Не хвилюйтеся через брак контенту — ми вже маємо напрацьовану базу й радо поділимося!
  • Оновлювати методичні матеріали: адаптувати спеціалізовану інформацію до зрозумілого та захопливого формату.
  • Проводити екскурсії бібліотекою: знайомити з її історією, унікальними архітектурними й мистецькими об’єктами, фондами, ресурсами та сервісами.
  • Спілкуватися з відвідувачами: відповідати на запитання, враховувати відгуки, допомагати створювати приємну атмосферу під час екскурсій.

Бібліотека пропонує:

  • Цікаву та динамічну роботу в творчому та дружньому колективі бібліотеки.
  • Можливість професійного розвитку та участі у заходах бібліотеки, наукових конференціях, семінарах, стажуваннях в Україні та закордоном.
  • Повне забезпечення професійними інформаційними ресурсами.
  • Стабільну заробітну плату, передбачені законодавством надбавки й доплати та щорічну відпустку (35 днів).

Наш кандидат має: 

  • Вищу освіту (бажано в галузі гуманітарних наук, історії, культури тощо, але будемо раді і “технарям” із пристрастю до історії та КПІ) 
  • Досвід проведення екскурсій або роботи з аудиторією.
  • Комунікативні навички, бездоганну мову (українську обов’язково, знання англійської буде перевагою); впевнені комп’ютерні навички (офісний пакет, сервіси Google).
  • Відповідальність, ініціативність, вміння працювати з різними категоріями відвідувачів.
  • Достатні знання української історії та культури, бажання ділитися ними.

Якщо відчуваєте в собі потенціал до такої роботи та бажаєте стати частиною спільноти КПІ, надсилайте резюме на e-mail: hr@library.kpi.ua або телефонуйте +38 (044) 204-80-72.

читати далі
23/04 Головна

Санітарний день

25 квітня в Бібліотеці КПІ санітарний день.

В цей день Пункт книговидачі, читальні зали та освітній простір CLUST SPACE не обслуговують користувачів.

Холи Бібліотеки доступні для самостійної роботи.

І, звісно, у разі повітряної тривоги освітній простір CLUST SPACE працює як укриття цілодобово.

Дякуємо за розуміння!

читати далі
17/04 Головна

Стажування у бібліотеці Делфтського технічного університету

Багато нової важливої інформації та неймовірних вражень: детальніше розповідаємо про стажування наших бібліотекарів у бібліотеці Делфтського технічного університету (Нідерланди) в межах гранту від Culture Moves Europe/

читати далі
10/04 Головна

Заходи організації Clarivate у квітні

У квітні 2025 року відбудуться такі вебінари:10 квітня – «Робота над (з) дисертаціями»

24 квітня – «Ефективніші дослідження за допомогою штучного інтелекту: як Web of Science підтримує інновації»

Детальніше за посиланням.

читати далі

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Берестейський (Перемоги), 37 Л,
м. Київ, 03056


Бібліотека на мапі