
Супутникові дані, штучний інтелект і антени: у яких темах КПІ має найбільший науковий вплив?
Супутникові дані, штучний інтелект і антени: у яких темах КПІ має найбільший науковий вплив?
Науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського активно працюють у темах, які визначають майбутнє людства. За даними SciVal, серед публікацій університету є галузеві лідери з високим Field-Weighted Citation Impact (FWCI) – тобто таких, що цитуються значно частіше, ніж середньосвітовий рівень.
Найвпливовіші теми КПІ ім. Ігоря Сікорського за останні 5 років:
- Waveguide, Transducer, Antenna – FWCI 2.85
- Neural Networks, Wireless Sensor Networks – FWCI 1.33
- Remote Sensing, Satellite Data, Ukraine – FWCI 1.19
- Computer Networks, Distributed Systems, Info Theory – FWCI 1.06
Ці дослідження не лише відповідають викликам часу – вони мають попит у світовій науці, технологічному секторі та оборонній галузі.
Що означає високий FWCI?
Це показник, який враховує предметну галузь, тип публікації та рік виходу. FWCI вище 1.00 – це вже вище середнього у світі, а показники вище 2 – це глобальний успіх.
Хочете зрозуміти, які теми мають найбільший потенціал, і як знайти власну нішу у світовій науці? Звертайтесь до Бібліотеки КПІ – ми покажемо, як використовувати академічні інструменти та бази даних для аналізу наукових тем, пошуку трендів і планування своєї публікаційної стратегії.

КПІ у міжнародному рейтингу SCImago Institutions Rankings
КПІ у міжнародному рейтингу SCImago Institutions Rankings: маємо чим пишатись – і є куди зростати!
За результатами оновленого рейтингу SCImago Institutions Rankings (SIR), КПІ ім. Ігоря Сікорського демонструє стабільну присутність серед провідних наукових установ: загальний процентиль – 74% (це означає, що ми стабільно входимо до чверті найкращих інституцій світу за сукупними показниками).
Відповідно до методології рейтингу SIR, оцінюються не лише кількість наукових публікацій, а й цитованість досліджень, якість співпраці з міжнародними партнерами, кількість патентів, присутність у медіа, участь у досягненні Цілей сталого розвитку ООН тощо. Жоден рейтинг не здатен повністю відобразити глибину і складність освітніх та наукових досягнень КПІ ім. Ігоря Сікорського. Але такі аналітичні системи показують, у яких саме напрямах можна розвиватись далі.
Що можемо покращити?
- Збільшувати кількість публікацій у журналах Q1 (SJR)
- Активніше працювати над патентуванням результатів досліджень
- Розширювати відкритий доступ до результатів досліджень, активніше комунікувати з громадськістю.
Пам’ятайте, що Бібліотека КПІ завжди поруч! Допоможемо зорієнтуватись у вимогах журналів, пояснимо принципи формування рейтингів, покажемо, як працюють аналітичні системи та як їх використовувати.
читати далі
Скористайтеся можливостями програми єКнига
Програма єКнига дозволяє молодим українцям отримати 908 гривень на придбання книжок українською мовою. Це чудова нагода відкрити для себе нових авторів або нарешті придбати давно омріяне видання.
Хто може скористатися програмою?
Усі громадяни України, яким виповнилося 18 років у 2024 році або пізніше. Для участі потрібно мати ID-картку або закордонний паспорт і податковий номер (РНОКПП), додані до застосунку Дія.
Як скористатися?
Алгоритм простий:
1. Відкрийте застосунок Дія.
2. Виберіть послугу «єКнига». Відкрийте «Дія.Картку».
3. Подайте заявку та очікуйте на зарахування коштів.
4. Протягом трьох місяців використайте їх у книгарнях-учасниках – на паперові, електронні чи аудіокниги українською мовою.
Перелік книгарень і видавництв, що беруть участь у програмі, доступний на сайті Українського інституту книги.
Не втрачайте цю можливість – обирайте, читайте, надихайтесь! Проєкт реалізовано Міністерством культури та стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Українським інститутом книги та «Проєктом підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Уряду Швеції.
читати далі
Відкритий доступ: майже 40% публікацій КПІ – відкриті для всіх!
За даними Scopus/SciVal, 39.1% публікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського за 2019-2024 роки доступні у відкритому доступі (#OpenAccess). Це означає, що результати наших досліджень може вільно читати, цитувати й використовувати будь-хто у світі!
- підвищує видимість і цитованість робіт,
- сприяє міжнародній науковій комунікації,
- відповідає політиці провідних грантодавців і ініціатив #OpenScience,
- наближає результати українських досліджень до тих, кому вони реально потрібні.
- Завантажуйте повні тексти до Інституційного репозитарію КПІ ім. Ігоря Сікорського (ELAKPI)
- Хочете поділитися препринтами через тематичні репозитарії (наприклад, arXiv, або ChemRxiv) або надати доступ до наукових даних? Звертайтеся до Бібліотеки КПІ – ми допоможемо обрати найкращу платформу, проконсультуємо щодо авторських прав і покажемо, як зробити ваші результати максимально видимими.

Які книжки видано на мій читацький?
“Як дізнатися, які книжки я брав та не повернув?” – одне з найпопулярніших питаньнаприкінці навчального року. Детально про все розповідаємо.
Як перевірити, які книги з Бібліотеки видано на мій читацький?
- Зайти у Каталог+;
- Обрати вкладку “Увійти” та ввести штрихкод – номер студентського без літер, та пароль – дата народження у форматі число/місяць/рік (наприклад, 01012002);
- Обрати вкладку “Ваш обліковий запис”=> “Видані примірники”.
Наші відеоінструкції з користування Каталогом+: як авторизуватися та користуватися каталогом, як замовити/продовжити книжки.
Якщо у вас виникли труднощі під час авторизації, звертайтеся на Довідку:
- особисто в Бібліотеці (1 поверх);
- за номером +38 (044) 204-82-75;
- е-поштою: library@library.kpi.ua (у листі необхідно вказати: ПІБ, назву факультету та групу);
- в телеграм-боті.
Що робити, якщо книгу з Бібліотеки втрачено? Зверніться до наших бібліотекарів – вони проконсультують:
- особисто на Пункті книговидачі (2 поверх);
- телефоном – (044) 204-96-74;
- е-поштою – subject@library.kpi.ua.
Як повернути книгу до Бібліотеки?
- на пункті книговидачі (2 поверх);
- через скриньку Book return (1 поверх);
- «Новою поштою» на адресу: Київ, відділення № 70, пр. Берестейський, 20. Контактна особа: 050-199-46-03, Олена Стасюк;*
- «Укрпоштою» на адресу: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка, 03056, Київ, пр. Берестейський, 37-л. Також на посилці вкажіть «Книга поштою». Контактна особа: 050-199-46-03, Олена Стасюк.*