1. Головна
  2. /
  3. Проекти
  4. /
  5. Бібліотека Eco-friendly

Бібліотека Eco-friendly

Бібліотека Eco-friendly – проєкт Бібліотеки КПІ, відкриття якого відбулося 30 вересня 2019 року, у Всеукраїнський день бібліотек. Проєкт спрямований на популяризацію свідомого споживання, зменшення відходів та поширення екозвичок на власному прикладі.

Реалізація проєкту проводиться у таких напрямах:

Сортування сміття

У Бібліотеці встановлено контейнери для роздільного збору сміття. Наразі разом з користувачами ми окремо сортуємо пляшки з маркуванням PET-1 та папір, який віддаємо на переробку компанії ТОВ «Вторма юа», що займається обробкою відходів без шкоди для екології.

В майбутньому плануємо збільшити кількість сортувальних контейнерів в бібліотеці (розмістити на всіх поверхах), а також сортувати більше видів сміття відповідно до потреб користувачів.

Організація відкритих заходів екологічної тематики

Спільно з авторитетними представниками екоспільноти України ми проводимо відкриті освітні заходи, що базуються на принципах 5R (recycle, reduce, refuse, reuse, rot) та комплексному підході до інформування користувачів щодо екологічних проблем сучасності та сталого бізнесу загалом. Для підбору найбільш актуальних та корисних для спільноти тем заходів ми співпрацюємо з Еко відділом Студентської ради студмістечка університету.

Створення візуальної інформації

Для популяризації свідомого споживання серед наших користувачів ми створюємо інформаційні плакати для сортувальних станцій, а також дописи, інфографіки, візуалізації стосовно правил сортування, корисних екозвичок, екологічних міфів та лайфхаків,  які публікуємо на наших каналах у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube. Усю опубліковану інформацію за проєктом у соціальних мережах можна побачити за нашим хештегом #eco_kpilibrary.

Озеленення бібліотеки

В межах проєкту планується реновація зелених насаджень бібліотеки для оновлення дизайну та створення комфортних умов для користувачів.

Власними зусиллями ми зменшуємо кількість непридатних (хворих) рослин, замінюємо старі та тісні горщики на нові. У цьому напрямі Бібліотеці потрібна допомога професіоналів, у зв’язку із кількістю рослин та масштабами усієї організації.

У жовтні 2019 року ми співпрацювали з компанією «Перша квіткова компанія», яка розробила нам прорахунок на оновлення квіткових насаджень для одного поверху та холу Бібліотеки. Відповідно до наданих кошторисів та візуалізацій «Першої квіткової компанії» ми шукаємо спонсорів та благодійників для реновації зелених насаджень, аби створити кращий простір для наших користувачів.

Перспективні плани

Проєкт «Бібліотеки Eco-friendly» передбачає глобальну та довгострокову роботу для виконання таких завдань:

  • заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи, а також на лампи з датчиками руху для приміщень внутрішнього користування та вбиралень, щоб оптимально використовувати електроенергію;
  • модернізація старої сантехніки відповідно до сучасних технологій для економії води;
  • пошук коштів на розробку проєкту оновлення старої вентиляційної системи Бібліотеки та подальшої її реалізації відповідно до схеми-плану. Наразі маємо від спеціалістів ТОВ «Мепан» попередній прорахунок вартості аналізу наявної вентиляційної системи та розробки її плану подальшого ремонту;
  • встановлення питного фонтанчика в приміщенні бібліотеки, щоб стимулювати відвідувачів користуватися багаторазовими пляшками та чашками (відповідно до запиту екосвідомих студентів);
  • встановлення велопарковки поблизу Бібліотеки для студентів та співробітниківуніверситету, які користуються екологічним транспортним засобом.

Підтримати проєкт

Проєкт «Бібліотека Eco-friendly» має довгострокову перспективу та передбачає фінансову підтримку від соціально-відповідальних компаній, представників бізнес-спільноти, окремих благодійників.

Допомогти проєкту «Бібліотека Eco-friendly» можна фінансово, переказавши кошти через благодійні внески або, ставши партнером, за відповідним напрямом. Бібліотека відкрита для співпраці та діалогу.

Реквізити для перерахування благодійних внесків:

Підприємство-одержувач: Благодійна організація «Благодійний фонд “Асоціація випускників Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського”»
Адреса: 03056 м. Київ, проспект Перемоги, будинок 37, корпус 1, оф. 264
ЄДРПОУ: 35757032
Рахунок: UA853052990000026000016209702
Найменування банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
Призначення платежу: На розвиток екопроєкту Бібліотеки КПІ

 

 

 

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Перемоги, 37 Л, м. Київ, 03056