1. Головна
  2. /
  3. Проекти
  4. /
  5. Інклюзивне середовище в Бібліотеці КПІ

Інклюзивне середовище в Бібліотеці КПІ

Бібліотека КПІ – унікальний архітектурний об’єкт, пам’ятка радянського модернізму. Та під час проєктування бібліотеки, на жаль, не були враховані потреби кожної людини – людини з порушеннями опорно-рухового апарату, людини з порушеннями зору, мами з дитиною у дитячому візочку… І тепер ми маємо шість поверхів з читальними залами, де щодня проводяться відкриті освітні заходи, де наші відвідувачі вивчають щось нове, вдосконалюють свої soft та hard skills, працюють над проєктами, займаються дослідженнями, спілкуються між собою. Шість поверхів та низка можливостей для власного розвитку, які доступні не для усіх через банальні фізичні та технологічні бар’єри. І ми прагнемо це змінити.

Ми плануємо модернізувати простір бібліотеки за допомогою принципів універсального дизайну, щоб наша бібліотека стала доступною та зручною для кожної людини. Не розділити простір для людей з різними потребами, не перетворити історичну пам’ятку з унікальним монументально-декоративним оздобленням на сучасний коворкінг, а використовуючи архітектурні особливості будівлі зробити внутрішній простір універсальним та доступним для усіх людей, незалежно від віку, здібностей чи функціональних потреб.

Наразі ми маємо рекомендації стосовно вдосконалення доступності від Школи універсального дизайну відповідно до чотирьох напрямів: простір, інформація, предмети, послуги. Частину із запропонованих рекомендацій ми виконали: для поліпшення навігації розмістили на будівлі вивіску з назвою «БІБЛІОТЕКА», зробили маркування сходинок жовто-чорною стрічкою, оновили сайт бібліотеки.

Та попереду у нас багато змін, і нам дуже потрібна фінансова підтримка від соціально-відповідальних компаній, представників бізнес-спільноти, благодійників та усіх небайдужих, аби Бібліотека КПІ стала по-справжньому відкритою для всіх.

Instagram: klochko_olexandr

Наші плани

Для реалізації проєкту «Інклюзивне середовище в Бібліотеці КПІ» потрібно:

  1. Залучити спеціалістів для розробки плану редизайну бібліотеки та проведення ремонтних робіт з урахуванням універсального дизайну. В першу чергу, потрібно перепланувати перший поверх бібліотеки.
  2. Встановити систему вхідної групи дверей: розсувні, з маркуванням на скляних поверхнях та протиударною плівкою.
  3. Облаштувати вхід до бібліотеки та внутрішній простір безпечними та нормативними пандусами.
  4. Переробити з урахуванням універсального дизайну туалетні приміщення.
  5. Закупити необхідне обладнання: столи з можливістю регулювання висоти, технічне обладнання для людей з порушеннями зору. Ми дослідили ринок та потреби людей з різними потребами, й наразі маємо актуальний перелік необхідно технічного обладнання.
  6. Проводити навчання персоналу для поліпшення якості обслуговування, консультування та надання різносторонньої допомоги людям з різними потребами.

Підтримати проєкт

Реквізити для перерахування благодійних внесків:

Підприємство-одержувач: Благодійна організація «Благодійний фонд “Асоціація випускників Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського”»
Адреса: 03056 м. Київ, проспект Перемоги, будинок 37, корпус 1, оф. 264
ЄДРПОУ: 35757032
Рахунок: UA853052990000026000016209702
Найменування банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
Призначення платежу: Проєкт «Інклюзивне середовище в Бібліотеці КПІ»

За більш детальною інформацією стосовно проєкту «Інклюзивне середовище в Бібліотеці КПІ», можливостей співпраці звертайтеся до керівника проєкту.

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Перемоги, 37 Л, м. Київ, 03056