1. Головна
 2. /
 3. Проекти
 4. /
 5. Цифрова бібліотека

Цифрова бібліотека

Цифрова бібліотека – веб-портал з оцифрованими історичними, науковими, культурними матеріалами з фондів Бібліотеки КПІ.  Завдяки  проекту всі охочі матимуть можливість переглянути у відкритому доступі оцифровані видання, фото- аудіо- та відеоматеріали, архівні документи культурного надбання.

Для реалізації проекту ми виграли від EaP Connect грант – програмне забезпечення для оцифрування матеріалів, отримали у тимчасове користування сканер, а також розробили колекції веб-порталу цифрової бібліотеки:

  • Науково-технічна періодика до 1917 р.– періодичні видання з різних галузей науки і техніки: записки наукових товариств та організацій, відомості і труди наукових інститутів та навчальних закладів, бюлетені, галузеві вісники, анотовані огляди діяльності, щорічники, офіційні видання державних установ – 1051 випуск; кількість сторінок – 59501.
  • Праці вчених НТУУ «КПІ» – наукові роботи, навчальні посібники та керівництва, звіти про відрядження, науково-популярні нариси або окремі відбитки статей з періодичних видань – документів – 234; кількість сторінок – 32450.
  • Книжкові пам’ятки з науки і техніки до 1920 р. – прижиттєві видання класиків науки і техніки, наукові роботи, зібрання творів, дисертації, енциклопедії і словники, примірники з унікальними автографами, печатками, екслібрисами та іншими книжковими маргіналіями.
  • Навчальні посібники з окремих галузей науки і техніки до 1920 р. – підручники, курси лекцій, керівництва, практичні посібники, методичні матеріали, таблиці, атласи, довідники – 4141 назв.
  • Історія Київського політехнічного інституту – історичні нариси, офіційні документи (положення про інститут, статут, інструкції, правила, збірки постанов), звіти про роботу, списки студентів, особовий склад інституту, документ з історії факультетів та окремих кафедр, наукові вісті Київського політехнічного інституту, історія науково-технічної бібліотеки тощо.
  • Наукові вісті Київського політехнічного інституту та інші українські періодичні видання – всі друковані видання протягом діяльності навчального закладу – 277 випусків; кількість сторінок – 40431.
  • Книжкові пам’ятки соціально-економічної і художньої літератури.
  • Рукописні архіви викладачів НТУУ «КПІ» – Коновалов М. І. (листи, зошити із записами та розрахунками, книжки для нотаток тощо) – 23 папки – 4000-5000 сторінок.

Контакти

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
пр. Перемоги, 37 Л, м. Київ, 03056