1. Home
  2. /
  3. Announcements
  4. /
  5. Лекція Женев’єв Фресс «Дерегуляція репрезентацій»
12/10 Home

Лекція Женев’єв Фресс «Дерегуляція репрезентацій»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

12 жовтня о 19:00 у рамках Київської бієнале «Чорна хмара» запрошуємо вас на лекцію Женев’єв Фресс (Франція) «Дерегуляція репрезентацій».

Як жіноча емансипація вплинула на філософію та мистецтво? Ця тема – одна з ключових у філософських дослідженнях Женев’єв Фресс.

У своїй лекції Фресс розкаже про те, як наприкінці 18-го століття  принципи дії мистецтва, за якими довгий час розподілялися місця у процесі творчості, вийшли з ладу. Що прийшло на зміну античній рівновазі поміж музою і генієм? Уява про рівноправ’я почала прокладати собі шлях, і цей шлях не мав обмежень: відстоювання насолоди, буття суб’єктом напротивагу старому буттю об’єктом тощо змінили мистецтво. Спричинений і позначений протиріччями підрив постав із середини філософської й естетичної традиції.

Перед лекцією буде представлено книгу «Право на істину. Розмови про мистецтва і фемнізм» (2019), у якій вперше українською опубліковані деякі ідеї та тези Женев’єв Фресс. Один із її концептів – «право на істину» – став заголовком книги.

Женев’єв Фресс (1948 р.н.) – філософка та історикиня феміністичної думки, почесна керівниця дослідницького напрямку в Національному центрі наукових досліджень (CNRS, Франція). Її роботи присвячені епістемології і політиці довкола генеалогії демократії, поняттям емансипації і філософської проблематизації статі/гендеру. Вона була співзасновницею журналу Les Révoltes logiques («Логічні бунти») разом із Жаком Рансьєром у 1975 році. Була делегаткою у питанні прав жінок у 1997-98 рр., а також членкинею Європейського парламенту від Європейських об’єднаних лівих / Ліво-зелених Півночі (1999-2004). Працювала в Інституті перспективних досліджень (Прінстон) у 1990-91 рр., була гостьовою професоркою у Ратґерському університеті у 2000 і 2002 рр. Авторка численних публікацій, зокрема La Sexuation du monde: réflexions sur l’émancipation («Сексуація світу: міркування про емансипацію»); Les Excès du genre: concept, image, nudité («Надлишок гендеру: поняття, образ, оголеність»); A côté du genre: sexe et philosophie de l’égalité («Поряд із гендером: стать і філософія рівності») та ін.

Лекція відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом на українську.

Проект проходить за підтримки ERSTE Foundation, Foundation for Arts Initiatives, Goethe-Institut, Prince Claus Fund та Українського культурного фонду.

Бібліотека КПІ 12 жовтня 2019 р., 19:00

Contacts

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
37 Beresteysʹkyy (Peremohy) Avenue,
Kyiv, 03056, Ukraine


Library on map