12/10 Home

Перформанс Кірілла Савченкова на Київській бієнале

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

12 жовтня о 18:00 у рамках Київської бієнале «Чорна хмара» запрошуємо вас на перформанс Кірілла Савченкова (Росія) «Час не чує, але він чекає на нас. On the nth Ground of the 6th Ocean: Ocean-Sensing Practices».

Як ми розуміємо наслідки відносин між токсичним контентом і нашими емоціями? У перформансі «Час не чує, але він чекає на нас. On the nth Ground of the 6th Ocean: Ocean-Sensing Practices» Кірілл Савченков розглядає процес появи вікарної травми як наслідок використання селективного терору і поширення інформації про нього. Глибокий вплив досвіду свідків в океані даних соціальних і цифрових медіа якісно змінив роль розладу в повсякденності. Псевдоморфізм військового і цивільного залучив емоції як інструмент інформаційного нерегулярного конфлікту, в якому вже політика є продовженням війни, а не навпаки. Савченков звертається до розміщених у соціальних медіа текстів зі спогадами жертв катувань і свавілля виконавчої влади, а також до поеми Вільяма Тернера, що була розміщена поряд із його картиною «Невільницьке судно» (1840) і присвячена різанині на рабовласницькому кораблі «Зонг» у 1781 році. Мовлення перформера у діалозі з маятником Фуко в бібліотеці КПІ – маркера, що демонструє обертання планети, – є актом свідчення минулого, але нескінченно згадуваного досвіду.

Кірілл Савченков (*1987, Москва) працює з різними медіа, зокрема перформансом, інсталяцією і відео. З 2013 року викладає у Школі Родченка. У 2019 році був учасником виставки «Час, уперед!» (куратори Омар Холеф і Марія Крамар) у просторі V-A-C Zattere (Венеція). Брав участь у 12-й Бієнале у Кванджу, а також в основному і паралельному проектах 4-ї Уральської індустріальної бієнале. 2017 року відбулась його персональна виставка Office of Sensitive Activities / Applications Group за підтримки фонду V-A-C у Московському музеї сучасного мистецтва. У 2016 році реалізував проект «Музей скейтбордингу» в галереї Calvert22 (Лондон). Савченков став лауреатом премії «Інновація» в номінації «Нова генерація» і стипендіатом грантової програми підтримки художників Музею сучасного мистецтва «Гараж».

Вхід вільний.

Бібліотека КПІ 12 жовтня 2019 р., 18:00

Contacts

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
37 Peremohy Avenue, Kyiv
03056, Ukraine