1. Home
  2. /
  3. Announcements
  4. /
  5. «Як влаштовано Всесвіт»
19/03 Home

«Як влаштовано Всесвіт»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

У вівторок, 19 березня, разом із науковцями та авторами книжки «Як влаштовано Всесвіт» Олексієм та Сергієм Парновськими ми дізнаємося трішки більше про таємничий світ космосу. З чого почався Всесвіт і чи його вік скінченний? Як він розвивався і що з ним відбувається тепер? Де відбувся Великий вибух і чи всюди у Всесвіті закони фізики однакові? На ці та інші космічні теми автори говоритимуть із головним редактором журналу про науку «Куншт» – Кирилом Безкоровайним.

Запрошуємо на зустріч у Бібліотеці КПІ. Вхід вільний.

«Як влаштовано Всесвіт» —  це короткий курс про історію та сучасний стан космології — науки про Всесвіт та місце людства у ньому: чотиривимірний простір-час, створення Всесвіту під час Великого вибуху, його еволюцію, характеристики, як вимірювати відстані до далеких астрономічних об’єктів, як зважити світло тощо. Сучасні українські науковці підготували для вас цікавий екскурс у складний світ науки та спробували відповісти на популярні запитання, зокрема про «темний бік» нашого Всесвіту: темну енергію, темну матерію та чорні діри.

«Без Крейдового вимирання навряд чи ссавці (відповідно люди) могли розвиватися в сусідстві динозаврів. А виною вимиранню – астероїд. На зустрічі ми поговоримо про інші приклади, які б розкривали вплив об’єктів з космосу на життя, яке ми знаємо. Зокрема, розташування Землі в зоні придатній до життя. Яким чином, використовуючи знання людства з космології ми можемо пояснити існування Всесвіту? Яка ймовірність подібних катастроф в майбутньому? Про те, як наука допомогла нам зрозуміти Всесвіт і куди спрямовані пошуки, а також про не менш цікаві теми – темну матерію та енергію. Про це і трішки більше ви дізнаєтеся на презентації книжки “Як влаштований Всесвіт”», – Кирило Безкоровайний.

Олексій Парновський – кандидат фізико-математичних наук. Представляє Україну в міжнародній програмі International Living With a Star, Міжпрограмній координаційній групі з космічної погоди Всесвітньої метеорологічної організації та Робочій групі з космічної погоди Європейського космічного агентства. Завідувач лабораторії астрофізики. Фахівець в галузі космічної погоди, сонячно-земної фізики та методів обробки супутникових даних. Автор близько 50 наукових праць.

Сергій Парновський – доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, за сумісництвом професор кафедри «Фізики енергетичних систем» фізико-технічного інституту НТУУ КПІ.

Кирило Безкоровайний – співвидавець та головний редактор журналу про науку «Куншт».

Бібліотека КПІ 19 березня 2019 р., 19:00

Contacts

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
37 Beresteysʹkyy (Peremohy) Avenue, Kyiv
03056, Ukraine


Library on map