1. Home
  2. /
  3. News
  4. /
  5. Як розуміти стражденне середньовіччя
19/11

Як розуміти стражденне середньовіччя

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Середньовіччя залишило по собі багату культурну спадщину і чимало загадок. Про них (і не тільки) йшлося на лекції Як розуміти стражденне середньовіччя, що відбулася у Бібліотеці КПІ.

Так, одним з головним мистецьких винаходів тієї епохи були великі вітражі у церквах, на яких зазвичай зображувалися епічні біблейські сюжети. Проте окрім суто просвітницької, вони також виконували ще одну функцію – завдяки своїм світловим ефектам справляли сильне емоційне враження на релігійних сучасників. Інакше кажучи, були такими собі своєрідними середньовічними 3D-фільмами.

Але, мабуть, найбільш інтригуючими видаються дивні малюнки, у яких зазвичай фігурують гігантські бойові кролики, равлики та якісь зовсім фантастичні об’єкти. Достеменно відомо лише те, що їх створювали ченці, які займалися переписуванням книжок. Таким чином вони не тільки відволікалися від основного заняття, але й «тренувалися на равликах» у каліграфії, зокрема вчилися писати буквиці (або ініціали). З огляду на їхні дивовижні, майже сюрреалістичні сюжети, ці малюнки у наш час перетворилися на дуже популярні візуальні інтернет-меми.

Contacts

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
37 Beresteysʹkyy (Peremohy) Avenue,
Kyiv, 03056, Ukraine


Library on map