1. Home
  2. /
  3. News
  4. /
  5. Підсумки 2019 року!
27/12

Підсумки 2019 року!

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Напередодні Нового року в Бібліотеці КПІ традиційно підбиваємо підсумки року, що минає, і таким чином розпочинаємо новітню історію року прийдешнього. Що ж було в 2019 році?

1. Відкриття «Освітніх студій Гретера і Криванека»
Мрії здійснюються! Цього року ми реалізували наші освітні студії – проєкт з якісним контентом у комфортному середовищі. Завдяки вашій підтримці під час Громадського бюджету в бібліотеці тепер є нові комп’ютери, планшети, проєктори, екрани, омріяний телескоп, зручні стільці та крісла-мішки, фліпчарти. Все, щоб наші освітні заходи стали ще крутішими, а вам було комфортно навчатися, працювати над проєктами за сучасним обладнанням та відпочивати в комфортних пуфах. А ще ми переобладнали дві зали на першому поверсі – у тренінговий центр і культурно-освітній центр. І звісно, організували для вас понад 400 заходів!

2. Новий сайт Бібліотеки
Наші послуги, ресурси, новини та анонси – все це легко відшукати! Ми довго працювали, аби зробити для вас змістовний, зручний та легкий у користуванні сайт. Ну і, звичайно, естетично привабливий. Тепер ви вже можете не тільки милуватися новим дизайном, а й користуватися більш структурованою інформацією завдяки зрозумілій навігації. Побачити заходи, останні новини, дізнатися про наші послуги стало ще простіше:
https://www.library.kpi.ua/

3. Три види просторів у Бібліотеці
Шукаєте місце, де б зосередитись, повчитися у тиші або, навпаки, голосно обговорити завдання з друзями чи просто відпочити? Цього року ми запропонували своїм користувачам три види просторів, залежно від індивідуальної зони комфорту та потреб: червону, помаранчеву або зелену. Аби вирішити, який простір відповідає саме вашим інтересам, сміливо користуйтеся вивісками у холах та залах Бібліотеки. До речі, чи знаєте ви про те, що є можливість помандрувати нашою бібліотекою у будь-який час і з будь-якого куточка планети у 3D-турі? За посиланням можна переглянути усі наші поверхи та чудову архітектуру: https://goo.gl/L6up3C

4. Бібліотека — ECO-friendly!
Наша бібліотека активізувала екологічний напрям своєї діяльності, який передбачає свідоме ставлення до природи. Ми почали сортувати папір та PET-пластик (пляшки для води), для чого розмістили сортувальні баки в холі 1-го поверху. А ще організували цілий
тиждень заходів на екотему, під час яких розказували охочим як здійснити внесок у підтримання екологічного балансу, що може зробити для довкілля кожен, чому важливо зменшити свій екослід на Землі. Попереду ще більше змін, адже передбачається масштабна робота, щодо впровадження більш свідомого споживання: економія електроенергії та її безпечність, через заміну ламп розжарювання на лампи з датчиком руху, збереження та економія водних ресурсів за допомогою заміни сантехніки відповідно до новітніх технологій, використання екологічних матеріалів, розширення типів сортування.

5. Бібліотека КПІ – головна локація для другої міжнародної бієнале «Чорна хмара»
Відвідувачі виставки мали змогу дізнатися більше про вплив технологій на суспільство, масову комунікацію, штучний інтелект, довкілля та Чорнобиль з художньої точки зору. Ця подія вміщувала півтора місяці мистецьких проектів, лекцій і дискусій, присвячених впливу технологій на політику і суспільство, за участю українських та європейських інтелектуалів.

6. Перехід на новий міжнародний стандарт RDA (Resource Description Access)
Тепер ми вносимо в електронний каталог більше даних про книжки та не робимо жодних скорочень так, щоб користувачу було краще, зручніше і швидше знаходити необхідний ресурс. А ще використання цього стандарту дозволить нам у майбутньому долучитися до світового електронного каталогу WorldCat.

7. Додаткові канали комунікацій Бібліотеки у соціальних мережах
Освітні заходи – один із важливих напрямів діяльності Бібліотеки КПІ. У якийсь момент їх стало дуже багато і, щоб ви не загубилися в цьому океані важливостей, так і не побачивши анонс крутого заходу чи нової послуги, ми створили додатковий канал у Facebook (https://www.facebook.com/librarykpi.events/?ref=br_tf&epa=SEARCH_BOX)
та Telegram (https://t.me/library_events). Підписуйтеся, аби не пропустити лекцію про космос чи тренінг із ведення переговорів (тематичний діапазон набагато ширший), знайти нових друзів і партнерів, долучитися до організації подій або стати учасником вже запланованих.

8. Бібліотека КПІ стала головним місцем проведення AbitFest
Це оновлений формат традиційного Дня відкритих дверей Київського політеху. Які спеціальності й навички будуть потрібні в майбутньому, як побудувати успішну кар’єру? Про це розповідали 11 спікерів, понад 100 викладачів та більш як 200 студентів. Цьогорічний фест став чи не наймасштабнішим заходом для майбутніх вступників до КПІ за останні роки: понад 1 тис. абітурієнтів та відвідувачів.

9. Пілотний проєкт цілодобового графіку Бібліотеки
Протягом двох тижнів хол першого поверху було відкрито для викладачів та студентів КПІ до самого ранку. Нова ініціатива Студентської ради КПІ ім. Ігоря Сікорського була підтримана адміністрацією. Багато студентів різних курсів та спеціальностей КПІ читали, писали або працювали над груповими навчальними проектами.

10. Говерла наша!
У серпні ми підкорили найвищу вершину України. Коли разом збираються бібліотекарі, студенти та викладачі КПІ, яких об’єднує ідея, то перепон не існує. Цього разу – піднятися разом вище хмар, щоб побачити 360 градусів Карпатського горизонту. Наш тріумф не був би повним, як би ми не підняли на вершині три прапори – державний, Української бібліотечної асоціації та власне Бібліотеки. Ми зробили це разом і ще раз переконалися – не існує в світі жодної вершини, яка б нам не підкорилася!

І ще: наша бібліотечна команда протягом року не лише з ентузіазмом здобувала нові знання та успішно втілювала їх на практиці, але й залюбки ділилася корисною інформацією та бібліотечними лайфхаками з колегами-бібліотекарями з різних куточків світу. Фахівці Бібліотеки КПІ відвідали Center of Knowledge and Scientific and Technical Information Wroclaw University of Science and Technology та бібліотека Humboldt-Universität zu Berlin в Берліні, яка ще називається Центром Якоба та Вільгельма Грімм.

2019 рік ми закриваємо на досить мажорній ноті і, не збавляючи обертів, продовжуємо рухатися далі, адже попереду – безліч чудових та амбітних проєктів і планів, про які ми за традицією почнемо розповідати вже незабаром, даючи життя року новому, що неодмінно має бути для всіх нас надзвичайно вдалим! Принаймні, ми щиро віримо у це і вам того бажаємо!
Дякуємо всім, хто розділив з нами цей рік, далеко не відходьте – далі буде ще
цікавіше.
Зустрінемося у 2020-му!
Ваша #kpilibrary

Contacts

+38 (044) 204-82-75
library@library.kpi.ua
37 Beresteysʹkyy (Peremohy) Avenue,
Kyiv, 03056, Ukraine


Library on map